И З В Л Е Ч Е Н И Е от П Р О Т О К О Л
на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
за избиране на ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ
на 23.10.2011 г.
община Шумен
област ШУМЕН
ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ УСТАНОВИ:
1. Брой на секционните избирателни комисии в общината | 127 |
2. Брой на секционните избирателни комисии в общината, представили протоколи за гласуването | 127 |
3. Брой на избирателите според части І и ІІ на избирателните списъци при предаването им на СИК (сумата на числата от т. 1 от протоколите на СИК) | 85072 |
4. Брой на избирателите, вписани в допълнителните страници (под чертата) в части І и ІІ на избирателните списъци в изборния ден (сумата на числата от т. 2 от протоколите на СИК) | 64 |
5. Брой на избирателите в допълнителните избирателни списъци (сумата на числата от т. 3 от протоколите на СИК) | 45 |
6. Брой на регистрираните кандидатски листи на партии, коалиции от партии и независими кандидати за общински съветници | 25 |
7. Брой на гласувалите избиратели според положените подписи в избирателните списъци – части І и ІІ, включително и подписите в допълнителните страници (под чертата), както и тези от допълнителните списъци (сумата на числата от т. 5 от протоколите на СИК) | 43784 |
14. Брой на намерените в избирателните урни бюлетини за общински съветници (сумата на числата от т. 12 от протоколите на СИК) | 43783 |
20. Брой на недействителните гласове (бюлетини) за общински съветници (сумата на числата от т. 18 от протоколите на СИК) | 2393 |
21. Брой на действителните гласове (бюлетини) за общински съветници (сумата на числата от т. 19 от протоколите на СИК) | 41390 |
22. РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ ГЛАСОВЕ ПО КАНДИДАТСКИ ЛИСТИ
(сумата на числата от разпределението по кандидатски листи от протоколите на СИК)
№ | Наименование на партия/коалиция от партии или “независим” | БРОЙ НА ПОЛУЧЕНИТЕ ГЛАСОВЕ |
---|---|---|
2 | ПП "ГЕРБ" | 14249 |
6 | ПП "НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ" | 486 |
7 | ПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" | 3496 |
8 | ПП "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ" | 14692 |
9 | ПП "АТАКА" | 1769 |
13 | ПП „БЪЛГАРСКИ ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ” | 85 |
14 | ПП "РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ" | 801 |
22 | ПП "ПАРТИЯ НА БЪЛГАРСКИТЕ КОМУНИСТИ" | 108 |
24 | ПП "БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ" | 205 |
26 | ПП ЕСИ | 22 |
28 | ПП „БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНО-РАДИКАЛНА ПАРТИЯ” | 35 |
29 | ПП "ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ" | 409 |
30 | ПП "ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ "АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ" | 319 |
31 | ПП „ДВИЖЕНИЕ ЕКСПЕРТИ ЗА РЕГИОНИТЕ” | 36 |
32 | ПП „ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ" | 405 |
33 | МКП "ЕДИННИ ЗА ШУМЕН" | 333 |
34 | ПП "ЛИДЕР" | 55 |
35 | ПП "СОЛИДАРНОСТ" | 17 |
36 | ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ЕВРОПЕЙСКА ИНТЕГРАЦИЯ” | 240 |
37 | ПП „ДРОМ” | 149 |
38 | МКП "ДЕМОКРАТИ ЗА ДЕСЕТИЯ ГРАД" | 1315 |
39 | ПП „НОВА СИЛА” | 122 |
40 | ПП „ЗЕЛЕНА ПАРТИЯ” | 163 |
41 | ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СТАБИЛНОСТ И ВЪЗХОД" | 1263 |
42 | МКП "ДЕСЕН СЪЮЗ ЗА ШУМЕН" | 615 |
РЕШЕНИЕ
на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
ЗА ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ
Брой мандати за общински съветници41
Общинската избирателна комисия на основание чл. 247 от ИК и въз основа на получените данни от протоколите на СИК
Р Е Ш И :
I. Общинската избирателна квота е: 1010 гласовеІІ. Обявява за избрани за общински съветници следните независими кандидати:
НЯМА
ІІІ. Мандатите за общински съветници се разпределят по кандидатски листи на политически партии и коалиции от партии, получили действителни гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:
№ | Наименование на партия/коалиция от партии или “независим” | БРОЙ НА ПОЛУЧЕНИТЕ МАНДАТИ |
---|---|---|
2 | ПП "ГЕРБ" | 16 |
7 | ПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" | 4 |
8 | ПП "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ" | 16 |
9 | ПП "АТАКА" | 2 |
38 | МКП "ДЕМОКРАТИ ЗА ДЕСЕТИЯ ГРАД" | 2 |
41 | ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СТАБИЛНОСТ И ВЪЗХОД" | 1 |
IV. Обявява за избрани за общински съветници кандидати на партиите и коалициите от партии:
Добрин Начев Добрев
Донка Димитрова Иванова
Христо Тодоров Дечев
Светлозар Стоянов Тузсузов
Милан Георгиев Пеев
Стефан Стайнов Желев
Ивайло Милчев Илиев
Евгений Цанков Цанков
Светлана Стоичкова Стойнева-Цолова
Валентина Тодорова Тодорова
Юлиян Пенчев Вълчев
Добри Сашков Стоянов
Дилбер Мехмед Мехмедали
Светозар Георгиев Петков
Анета Георгиева Пенчева
Стоян Тотев Тодоров
Сюлейман Бакиев Сюлейманов
Георги Велков Колев
Бирол Ибрахим Адил
Седат Ахмед Кадир
Иван Валентинов Иванов
Генчо Ганчев Гатев
Иван Митев Йонков
Живка Тонева Иванова
Данаил Жулиянов Данчев
Парашкева Райкова Вичева
Валентин Илиев Александров
Русанка Георгиева Петрова
Радослав Петров Кърджиев
Христо Недялков Николов
Огнян Илиев Обретенов
Димитър Цветков Игнатовски
Орлин Валентинов Чакъров
Валентин Милчев Атанасов
Пламен Христов Петков
Лили Василева Петрова
Веселин Божков Панайотов
Стоян Весков Русев
Иван Стоянов Капралов
Васил Гочев Тодоров
Даниела Кирилова Русева