И З В Л Е Ч Е Н И Е от П Р О Т О К О Л
на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
за избиране на КМЕТ НА ОБЩИНА
на 23.10.2011 г.
община Перник
област ПЕРНИК
ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ УСТАНОВИ:
1. Брой на секционните избирателни комисии в общината | 139 |
2. Брой на секционните избирателни комисии в общината, представили протоколи за гласуването | 139 |
3. Брой на избирателите според части І и ІІ на избирателните списъци при предаването им на СИК (числото от т. 4 от протокола на ПК) | 85978 |
4. Брой на избирателите, вписани в допълнителните страници (под чертата) в части І и ІІ на избирателните списъци в изборния ден (сумата на числата от т. 2 от протоколите на СИК) | 89 |
5. Брой на избирателите в допълнителните избирателни списъци (сумата на числата от т. 3 от протоколите на СИК) | 18 |
6. Брой на регистрираните кандидатски листи на партии, коалиции от партии и независими кандидати за кмет на община | 10 |
7. Брой на гласувалите избиратели според положените подписи в избирателните списъци – части І и ІІ, включително и подписите в допълнителните страници (под чертата), както и тези от допълнителните списъци (сумата на числата от т. 5 от протоколите на СИК) | 42566 |
14. Брой на намерените в избирателните урни бюлетини за кмет на община (сумата на числата от т. 12 от протоколите на СИК) | 42566 |
20. Брой на недействителните гласове (бюлетини) за кмет на община (сумата на числата от т. 18 от протоколите на СИК) | 2311 |
21. Брой на действителните гласове (бюлетини) за кмет на община (сумата на числата от т. 19 от протоколите на СИК) | 40255 |
22. РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ ГЛАСОВЕ ПО КАНДИДАТСКИ ЛИСТИ
(сумата на числата от разпределението по кандидатски листи от протоколите на СИК)
№ | Кандидат | Наименование на партия/коалиция от партии или “независим” | БРОЙ НА ПОЛУЧЕНИТЕ ГЛАСОВЕ |
---|---|---|---|
2 | Ирена Любенова Соколова | ПП "ГЕРБ" | 14516 |
3 | Методи Стоилов Георгиев | ПП „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЕДИНСТВО” | 300 |
9 | Румен Атанасов Ваташки | ПП "АТАКА" | 1262 |
10 | Вихрен Георгиев Матев | ПП „ДРУГАТА БЪЛГАРИЯ” | 892 |
14 | Димитър Огнянов Владимиров | ПП "РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ" | 892 |
25 | Росица Йорданова Янакиева-Костадинова | КП - "БСП,ЗНС,КПБ,ПБС,ПК "Тракия", СПС "Защита","Движение Гергьовден" Представлявана от Ненко Викторов Темелков | 17732 |
34 | Валентин Любенов Павлов | КП - "Демократи за Перник -ДСБ,БЗНС,ВМРО-БНД" Представлявана от Иво Дончев Иванов | 2868 |
40 | Николай Любчев Драгомиров | КП - "Обединена десница" СДС,НДСВ,КОАЛИЦИЯ ОДС,РДП,ОЗ, БСДП Представлявана от Десислав Стефчов Аспарухов и Стоил Вангелов Стоилов | 1334 |
41 | Стефан Димитров Ангелов | ПП "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ" | 228 |
44 | Костадин Василев Костадинов | ПП „ЗЕЛЕНА ПАРТИЯ” | 231 |
РЕШЕНИЕ
на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
ЗА ИЗБИРАНЕ НА КМЕТ НА ОБЩИНА Перник
Общинската избирателна комисия на основание чл. 246 от ИК и въз основа на получените данни от протоколите на СИК
Р Е Ш И :
Допуска до участие във втори тур:1. Ирена Любенова Соколова,
издигнат от ПП "ГЕРБ"
2. Росица Йорданова Янакиева-Костадинова,
издигнат от КП - "БСП,ЗНС,КПБ,ПБС,ПК "Тракия", СПС "Защита","Движение Гергьовден" Представлявана от Ненко Викторов Темелков