Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Братя Даскалови
Сума от всички действителни гласове за 2404. Братя Даскалови: 4059
Брой мандати за общински съветници: 13
Общинска избирателна квота: 313
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 13
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 3233
Квота на Хеър: 248.69231
Общинска избирателна квота: 313
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 7 | 8 | 10 | 11 | 12 |
Vi | 437 10.77% | 37 0.91% | 277 6.82% | 66 1.63% | 113 2.78% | 407 10.03% | 626 15.42% | 487 12.00% | 69 1.70% | 1276 31.44% |
mi | 1.75719 | - | - | - | - | 1.63656 | 2.51717 | 1.95824 | - | 5.13084 |
pi | 1 | - | - | - | - | 1 | 2 | 1 | - | 5 |
ri | 0.75719 | - | - | - | - | 0.63656 | 0.51717 | 0.95824 | - | 0.13084 |
Доп. манд. | 1 | - | - | - | - | 1 | 0 | 1 | - | 0 |
Общо манд. | 2 | - | - | - | - | 2 | 2 | 2 | - | 5 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. ПП ГЕРБ | 1. Стоян Колев Вълчев | 353 | 112.78% |
1. ПП ГЕРБ | 2. Спас Запрянов Пеев | 32 | 10.22% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Силвия Чавдарова Тодорова | 390 | 124.60% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Таньо Стоянов Стоянов | 495 | 158.15% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8. Таньо Тотев Танев | 30 | 9.58% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Веселин Митков Калчев | 28 | 8.95% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Стоянка Димитрова Иванова | 25 | 7.99% |
10. ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА БРАТЯ ДАСКАЛОВИ | 1. Иван Димитров Жеков | 347 | 110.86% |
10. ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА БРАТЯ ДАСКАЛОВИ | 10. Радка Стоилова Караджова | 39 | 12.46% |
10. ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА БРАТЯ ДАСКАЛОВИ | 2. Вътко Тонев Тонев | 26 | 8.31% |
10. ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА БРАТЯ ДАСКАЛОВИ | 3. Стойко Спасов Желязков | 22 | 7.03% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 2. Галина Атанасова Радева | 1036 | 330.99% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 12. Стойка Минчева Василева | 73 | 23.32% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 7. Георги Минков Колев | 30 | 9.58% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 4. Петко Михайлов Михайлов | 28 | 8.95% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 3. Катя Иванова Иванова | 25 | 7.99% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. ПП ГЕРБ | 1 | Стоян Колев Вълчев | А | 112.78% |
1. ПП ГЕРБ | 2 | Спас Запрянов Пеев | А | 10.22% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Силвия Чавдарова Тодорова | А | 124.6% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 2 | Ангел Станиславов Маринов | Б | |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Таньо Стоянов Стоянов | А | 158.15% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8 | Таньо Тотев Танев | А | 9.58% |
10. ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА БРАТЯ ДАСКАЛОВИ | 1 | Иван Димитров Жеков | А | 110.86% |
10. ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА БРАТЯ ДАСКАЛОВИ | 10 | Радка Стоилова Караджова | А | 12.46% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 2 | Галина Атанасова Радева | А | 330.99% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 12 | Стойка Минчева Василева | А | 23.32% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 7 | Георги Минков Колев | А | 9.58% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 4 | Петко Михайлов Михайлов | А | 8.95% |
12. ПД СОЦИАЛДЕМОКРАТИ | 3 | Катя Иванова Иванова | А | 7.99% |