Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Пещера
Сума от всички действителни гласове за 1321. Пещера: 8156
Брой мандати за общински съветници: 21
Общинска избирателна квота: 389
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 21
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 6786
Квота на Хеър: 323.14286
Общинска избирателна квота: 389
Партия | 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
Vi | 257 3.15% | 892 10.94% | 354 4.34% | 74 0.91% | 147 1.80% | 1615 19.80% | 803 9.85% | 33 0.40% | 1975 24.22% | 402 4.93% | 21 0.26% | 111 1.36% | 474 5.81% | 263 3.22% | 625 7.66% | 63 0.77% | 47 0.58% |
mi | - | 2.76039 | - | - | - | 4.99779 | 2.48497 | - | 6.11185 | 1.24403 | - | - | 1.46684 | - | 1.93413 | - | - |
pi | - | 2 | - | - | - | 4 | 2 | - | 6 | 1 | - | - | 1 | - | 1 | - | - |
ri | - | 0.76039 | - | - | - | 0.99779 | 0.48497 | - | 0.11185 | 0.24403 | - | - | 0.46684 | - | 0.93413 | - | - |
Доп. манд. | - | 1 | - | - | - | 1 | 1 | - | 0 | 0 | - | - | 0 | - | 1 | - | - |
Общо манд. | - | 3 | - | - | - | 5 | 3 | - | 6 | 1 | - | - | 1 | - | 2 | - | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 1. Стелиян Иванов Варсанов | 168 | 43.19% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 6. Николай Методиев Мулетаров | 103 | 26.48% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 2. Дафинка Щерева Шопова | 97 | 24.94% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 4. Нина Петкова Якофова | 82 | 21.08% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 3. Христина Тодорова Чонева | 65 | 16.71% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 5. Костадин Андонов Георгиев | 63 | 16.20% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 7. Стоян Томов Вранчев | 39 | 10.03% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 20. Димитър Георгиев Зафиров | 38 | 9.77% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 10. Анна Славчева Климучкова-Михайлова | 38 | 9.77% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 8. Никола Тодоров Миндов | 34 | 8.74% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 9. Георги Илиев Василев | 30 | 7.71% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Йордан Стоянов Младенов | 563 | 144.73% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Георги Иванов Козарев | 180 | 46.27% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Георги Иванов Смилянов | 155 | 39.85% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7. Фаня Любенова Иванова | 140 | 35.99% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Стоян Георгиев Радин | 136 | 34.96% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Павел Николов Куцев | 90 | 23.14% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Гълъбина Георгиева Карамитрева-Иванова | 87 | 22.37% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8. Атанас Александров Янев | 66 | 16.97% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 16. Николай Иванов Герчев | 44 | 11.31% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 9. Лиляна Запрянова Доганова | 28 | 7.20% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 1. Стефан Иванов Балабанов | 317 | 81.49% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 2. Николай Йорданов Пенев | 102 | 26.22% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 8. Атанаска Николова Дамянова | 83 | 21.34% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 3. Лиляна Георгиева Кавръкова | 69 | 17.74% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 6. Калина Генчева Танева | 47 | 12.08% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 4. Вера Томова Пенчева | 39 | 10.03% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 5. Ганка Петрова Василева | 28 | 7.20% |
10. ПП ГЕРБ | 1. Николай Йорданов Зайчев | 488 | 125.45% |
10. ПП ГЕРБ | 11. Яков Стоилов Джаров | 307 | 78.92% |
10. ПП ГЕРБ | 6. Неделчо Атанасов Рядков | 284 | 73.01% |
10. ПП ГЕРБ | 5. Илиян Тодоров Петров | 281 | 72.24% |
10. ПП ГЕРБ | 10. Ружди Шукриев Мехмедов | 109 | 28.02% |
10. ПП ГЕРБ | 4. Красимир Димитров Киров | 89 | 22.88% |
10. ПП ГЕРБ | 2. Цветанка Петрова Лепарова | 65 | 16.71% |
10. ПП ГЕРБ | 7. Пламен Илиев Маджаров | 57 | 14.65% |
10. ПП ГЕРБ | 9. Дафинка Цветанова Радулова | 54 | 13.88% |
10. ПП ГЕРБ | 12. Иван Петров Гюров | 49 | 12.60% |
10. ПП ГЕРБ | 14. Михаил Янков Фолев | 47 | 12.08% |
10. ПП ГЕРБ | 17. Борис Трайчев Гаджев | 33 | 8.48% |
10. ПП ГЕРБ | 3. Йордан Димитров Кавлаков | 28 | 7.20% |
11. МК БЪДЕЩЕ ЗА ПЕЩЕРА | 1. Петър Йорданов Хамамджиев | 128 | 32.90% |
11. МК БЪДЕЩЕ ЗА ПЕЩЕРА | 3. Александра Ангелова Тилева | 43 | 11.05% |
11. МК БЪДЕЩЕ ЗА ПЕЩЕРА | 2. Иван Петров Аврамов | 35 | 9.00% |
11. МК БЪДЕЩЕ ЗА ПЕЩЕРА | 11. Николай Петров Учкунов | 30 | 7.71% |
11. МК БЪДЕЩЕ ЗА ПЕЩЕРА | 7. Стефан Щерев Щерев | 28 | 7.20% |
14. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1. Димитър Николов Батаклиев | 223 | 57.33% |
14. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 5. Младен Венциславов Манов | 70 | 17.99% |
14. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 2. Михаил Димитров Ангелов | 56 | 14.40% |
14. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 4. Елихан Юсеинова Капланова | 45 | 11.57% |
14. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. Костадин Георгиев Костадинов | 36 | 9.25% |
16. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Зехра Мустафа Алиш | 507 | 130.33% |
16. Движение за права и свободи-ДПС | 7. Рабие Юсеинова Алиева | 63 | 16.20% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 1 | Стелиян Иванов Варсанов | А | 43.19% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 6 | Николай Методиев Мулетаров | А | 26.48% |
2. МК СТЕЛИЯН ВАРСАНОВ ЗА ПЕЩЕРА | 2 | Дафинка Щерева Шопова | А | 24.94% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Йордан Стоянов Младенов | А | 144.73% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3 | Георги Иванов Козарев | А | 46.27% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5 | Георги Иванов Смилянов | А | 39.85% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7 | Фаня Любенова Иванова | А | 35.99% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6 | Стоян Георгиев Радин | А | 34.96% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 1 | Стефан Иванов Балабанов | А | 81.49% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 2 | Николай Йорданов Пенев | А | 26.22% |
8. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 8 | Атанаска Николова Дамянова | А | 21.34% |
10. ПП ГЕРБ | 1 | Николай Йорданов Зайчев | А | 125.45% |
10. ПП ГЕРБ | 11 | Яков Стоилов Джаров | А | 78.92% |
10. ПП ГЕРБ | 6 | Неделчо Атанасов Рядков | А | 73.01% |
10. ПП ГЕРБ | 5 | Илиян Тодоров Петров | А | 72.24% |
10. ПП ГЕРБ | 10 | Ружди Шукриев Мехмедов | А | 28.02% |
10. ПП ГЕРБ | 4 | Красимир Димитров Киров | А | 22.88% |
11. МК БЪДЕЩЕ ЗА ПЕЩЕРА | 1 | Петър Йорданов Хамамджиев | А | 32.9% |
14. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1 | Димитър Николов Батаклиев | А | 57.33% |
16. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Зехра Мустафа Алиш | А | 130.33% |
16. Движение за права и свободи-ДПС | 7 | Рабие Юсеинова Алиева | А | 16.2% |