Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Лом
Сума от всички действителни гласове за 1224. Лом: 11478
Брой мандати за общински съветници: 29
Общинска избирателна квота: 396
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 29
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 10743
Квота на Хеър: 370.44828
Общинска избирателна квота: 396
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Vi | 580 5.05% | 1435 12.50% | 338 2.94% | 65 0.57% | 100 0.87% | 48 0.42% | 184 1.60% | 800 6.97% | 4075 35.50% | 885 7.71% | 1730 15.07% | 1238 10.79% |
mi | 1.56567 | 3.87369 | - | - | - | - | - | 2.15955 | 11.00019 | 2.389 | 4.67002 | 3.3419 |
pi | 1 | 3 | - | - | - | - | - | 2 | 11 | 2 | 4 | 3 |
ri | 0.56567 | 0.87369 | - | - | - | - | - | 0.15955 | 0.00019 | 0.389 | 0.67002 | 0.3419 |
Доп. манд. | 1 | 1 | - | - | - | - | - | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Общо манд. | 2 | 4 | - | - | - | - | - | 2 | 11 | 2 | 5 | 3 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1. ИВО НАЙДЕНОВ ИВАНОВ | 261 | 65.91% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 4. ВЕНЕТА ЦВЕТАНОВА ЙОРДАНОВА | 93 | 23.48% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. КРАСИМИР БОЖИДАРОВ КРУМОВ | 39 | 9.85% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 1. Борислав Цветанов Борисов | 916 | 231.31% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 2. Калина Петрова Гашева | 297 | 75.00% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 7. Наталия Димитрова Славчева | 40 | 10.10% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 3. Георги Николаев Георгиев | 40 | 10.10% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 8. Евелинка Мишонова Петрова | 38 | 9.60% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Владимир Йорданов Теофилов | 369 | 93.18% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8. Христина Емилова Светозарова | 101 | 25.51% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Анна Николаева Кръстева | 71 | 17.93% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Сашо Арсенов Цветков | 55 | 13.89% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Любен Ангелов Любенов | 48 | 12.12% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Красимир Бориславов Иванов | 43 | 10.86% |
9. ПП ГЕРБ | 2. Емил Костадинов Арсенов | 1597 | 403.28% |
9. ПП ГЕРБ | 9. Филип Ангелов Димитров | 603 | 152.27% |
9. ПП ГЕРБ | 3. Детелина Кирилова Радевска | 291 | 73.48% |
9. ПП ГЕРБ | 6. Георги Гаврилов Георгиев | 201 | 50.76% |
9. ПП ГЕРБ | 5. Христина Стефанова Христова | 175 | 44.19% |
9. ПП ГЕРБ | 11. Светлозар Асенов Вангелов | 172 | 43.43% |
9. ПП ГЕРБ | 12. Валери Павлов Аврамов | 112 | 28.28% |
9. ПП ГЕРБ | 8. Анна Кирилова Светославова | 93 | 23.48% |
9. ПП ГЕРБ | 10. Росен Тодоров Войнов | 90 | 22.73% |
9. ПП ГЕРБ | 13. Тихомир Борисов Трифонов | 71 | 17.93% |
9. ПП ГЕРБ | 7. Димитър Неофитов Димитров | 71 | 17.93% |
9. ПП ГЕРБ | 25. Кристин Любомирова Цветанова | 60 | 15.15% |
9. ПП ГЕРБ | 14. Росен Цветанов Замфиров | 54 | 13.64% |
9. ПП ГЕРБ | 4. Дафинка Димитрова Борисова | 52 | 13.13% |
9. ПП ГЕРБ | 16. Тихомир Цветанов Замфиров | 44 | 11.11% |
9. ПП ГЕРБ | 22. Сузана Маринова Георгиева | 40 | 10.10% |
9. ПП ГЕРБ | 23. Дарина Евгениева Кирова | 37 | 9.34% |
9. ПП ГЕРБ | 15. Тони Борисов Рангелов | 30 | 7.58% |
10. Движение 21 | 1. ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ ЦЕКОВ | 340 | 85.86% |
10. Движение 21 | 10. ЛЮДМИЛ ХРИСТОВ КИРИЛОВ | 59 | 14.90% |
10. Движение 21 | 9. НИКОЛАЙ ЖИКОВ ТРИФОНОВ | 54 | 13.64% |
10. Движение 21 | 8. СПАСИМИРА КРЪСТЕВА НИКОЛОВА | 43 | 10.86% |
10. Движение 21 | 3. ТИХОМИР ИВАНОВ ГОРГАЧЕВ | 37 | 9.34% |
10. Движение 21 | 2. ДЕМИ СТОЯНОВА СТИЛИЯНОВА | 36 | 9.09% |
10. Движение 21 | 7. КРАСИМИР АРСЕНОВ КРЪСТЕВ | 36 | 9.09% |
10. Движение 21 | 4. ДЕЛЯНА КОСТОВА ДИМИТРОВА | 34 | 8.59% |
10. Движение 21 | 6. ПЛАМЕН НИКОЛОВ МЕТОДИЕВ | 31 | 7.83% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 1. НАДЯ ЙОРДАНОВА ДИМИТРОВА | 373 | 94.19% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 10. ТОДОР ИВАНОВ ТОДОРОВ | 242 | 61.11% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 3. ЦВЕТОМИР РУМЕНОВ КОЛИЦОВ | 136 | 34.34% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 5. ЮЛИЯ АНГЕЛОВА ГОРАНОВА | 135 | 34.09% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 7. АЛБЕНА РОСЕНОВА ИВАНОВА | 117 | 29.55% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 2. ВАЛЕРИ ЛЮБЕНОВ СТОИЧКОВ | 97 | 24.49% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 8. ГЕОРГИ ДИМИТРОВ ЙОРДАНОВ | 88 | 22.22% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 14. МИЛЕНКО ГЕОРГИЕВ МИЛЕНКОВ | 87 | 21.97% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 4. ЗАХАРИ ЦЕКОВ ЗАМФИРОВ | 80 | 20.20% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 20. ГЕОРГИ КИРИЛОВ ХРИСТОВ | 77 | 19.44% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 11. ИВАНКА ХРИСТОВА ПЪРВАНОВА | 56 | 14.14% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 9. КОНСТАНТИНА ДАНЧЕВА ГЪЛЪБОВА | 53 | 13.38% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 16. АНГЕЛ ВЕНЕЛИНОВ ВИКТОРОВ | 51 | 12.88% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 13. ТАНЯ МИХАЙЛОВА ЦВЕТАНОВА | 32 | 8.08% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1. СТЕФАН АЛЕКСАНДРОВ ПАНТАЛЕЕВ | 310 | 78.28% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 6. ЛИЛИЯ БОРИСОВА СЕФЕРИНОВА | 154 | 38.89% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 5. ИЛИЯНА КРАСИМИРОВА ПЕТРОВА | 123 | 31.06% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 13. ДЕСИСЛАВА ЦВЕТАНОВА ЦОНЕВА | 77 | 19.44% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 2. СЕРАФИМ ГЕОРГИЕВ ВАСИЛЕВ | 74 | 18.69% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 12. АННА БОРИСОВА ЙОРДАНОВА | 72 | 18.18% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 3. ЧАВДАР ЦВЕТАНОВ АНТОНОВ | 61 | 15.40% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 9. САШО ПЕТРОВ НИКОЛОВ | 57 | 14.39% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 8. ЕДУАРД БОГОМИЛОВ БОРИСОВ | 53 | 13.38% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 4. ЛЮДМИЛА ХРИСТОВА КАЛАДЖОВА | 50 | 12.63% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 7. ВЕСЕЛИН ИВАНОВ НИКОЛОВ | 40 | 10.10% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 11. ВАЛЕНТИН БОРИСОВ ВЕРГИЛОВ | 30 | 7.58% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1 | ИВО НАЙДЕНОВ ИВАНОВ | А | 65.91% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 4 | ВЕНЕТА ЦВЕТАНОВА ЙОРДАНОВА | А | 23.48% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 1 | Борислав Цветанов Борисов | А | 231.31% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 2 | Калина Петрова Гашева | А | 75.% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 3 | Георги Николаев Георгиев | А | 10.1% |
2. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ЕДИНСТВО" | 7 | Наталия Димитрова Славчева | А | 10.1% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Владимир Йорданов Теофилов | А | 93.18% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8 | Христина Емилова Светозарова | А | 25.51% |
9. ПП ГЕРБ | 2 | Емил Костадинов Арсенов | А | 403.28% |
9. ПП ГЕРБ | 9 | Филип Ангелов Димитров | А | 152.27% |
9. ПП ГЕРБ | 3 | Детелина Кирилова Радевска | А | 73.48% |
9. ПП ГЕРБ | 6 | Георги Гаврилов Георгиев | А | 50.76% |
9. ПП ГЕРБ | 5 | Христина Стефанова Христова | А | 44.19% |
9. ПП ГЕРБ | 11 | Светлозар Асенов Вангелов | А | 43.43% |
9. ПП ГЕРБ | 12 | Валери Павлов Аврамов | А | 28.28% |
9. ПП ГЕРБ | 8 | Анна Кирилова Светославова | А | 23.48% |
9. ПП ГЕРБ | 10 | Росен Тодоров Войнов | А | 22.73% |
9. ПП ГЕРБ | 7 | Димитър Неофитов Димитров | А | 17.93% |
9. ПП ГЕРБ | 13 | Тихомир Борисов Трифонов | А | 17.93% |
10. Движение 21 | 1 | ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ ЦЕКОВ | А | 85.86% |
10. Движение 21 | 10 | ЛЮДМИЛ ХРИСТОВ КИРИЛОВ | А | 14.9% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 1 | НАДЯ ЙОРДАНОВА ДИМИТРОВА | А | 94.19% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 10 | ТОДОР ИВАНОВ ТОДОРОВ | А | 61.11% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 3 | ЦВЕТОМИР РУМЕНОВ КОЛИЦОВ | А | 34.34% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 5 | ЮЛИЯ АНГЕЛОВА ГОРАНОВА | А | 34.09% |
11. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ ЗА ЛОМ" | 7 | АЛБЕНА РОСЕНОВА ИВАНОВА | А | 29.55% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1 | СТЕФАН АЛЕКСАНДРОВ ПАНТАЛЕЕВ | А | 78.28% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 6 | ЛИЛИЯ БОРИСОВА СЕФЕРИНОВА | А | 38.89% |
12. НАРОДЕН СЪЮЗ | 5 | ИЛИЯНА КРАСИМИРОВА ПЕТРОВА | А | 31.06% |