Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Вълчедръм
Сума от всички действителни гласове за 1211. Вълчедръм: 3929
Брой мандати за общински съветници: 13
Общинска избирателна квота: 303
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 13
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 3627
Квота на Хеър: 279.0
Общинска избирателна квота: 303
Партия | 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 9 |
Vi | 468 11.91% | 198 5.04% | 104 2.65% | 546 13.90% | 1075 27.36% | 1053 26.80% | 485 12.34% |
mi | 1.67742 | - | - | 1.95699 | 3.85305 | 3.77419 | 1.73835 |
pi | 1 | - | - | 1 | 3 | 3 | 1 |
ri | 0.67742 | - | - | 0.95699 | 0.85305 | 0.77419 | 0.73835 |
Доп. манд. | 0 | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
Общо манд. | 1 | - | - | 2 | 4 | 4 | 2 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. ПП ГЕРБ | 1. Румен Тодоров Първин | 213 | 70.30% |
1. ПП ГЕРБ | 9. Николай Кирилов Шурикин | 54 | 17.82% |
1. ПП ГЕРБ | 2. Даниела Людмилова Дикова | 50 | 16.50% |
1. ПП ГЕРБ | 6. Георги Любенов Великов | 27 | 8.91% |
1. ПП ГЕРБ | 5. Даниела Цолова Иванова | 25 | 8.25% |
1. ПП ГЕРБ | 4. Сълзица Стефанова Принова | 24 | 7.92% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Асен Боянов Качамачков | 274 | 90.43% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Любомир Младенов Филипов | 90 | 29.70% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Корнелия Миланова Зайнелова | 61 | 20.13% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7. Страхил Славчев Тодоров | 46 | 15.18% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Олег Георгиев Савов | 26 | 8.58% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 2. Альоша Валентинов Минин | 805 | 265.68% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 6. Галя Цветанова Първина | 111 | 36.63% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 5. Мая Георгиева Гуглина | 30 | 9.90% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 9. Диана Опрова Петкова | 26 | 8.58% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 3. Мариян Димитров Курташев | 22 | 7.26% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1. Бранимир Крумов Видин | 276 | 91.09% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 7. Георги Методиев Георгиев | 258 | 85.15% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 8. Славомир Веселинов Ницов | 115 | 37.95% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 2. Мирчо Любенов Киров | 110 | 36.30% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 10. Искрена Крумова Димитрова | 96 | 31.68% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 3. Христо Горанов Йорданов | 75 | 24.75% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 9. Ивайло Емануилов Йосифов | 51 | 16.83% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 13. Светослав Николов Димитров | 24 | 7.92% |
9. Движение за права и свободи-ДПС | 2. Стефан Алеков Тодоров | 191 | 63.04% |
9. Движение за права и свободи-ДПС | 6. Емил Сталинов Рангелов | 190 | 62.71% |
9. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Тодор Найденов Благоев | 72 | 23.76% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. ПП ГЕРБ | 1 | Румен Тодоров Първин | А | 70.3% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Асен Боянов Качамачков | А | 90.43% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2 | Любомир Младенов Филипов | А | 29.7% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 2 | Альоша Валентинов Минин | А | 265.68% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 6 | Галя Цветанова Първина | А | 36.63% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 5 | Мая Георгиева Гуглина | А | 9.9% |
6. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 9 | Диана Опрова Петкова | А | 8.58% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1 | Бранимир Крумов Видин | А | 91.09% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 7 | Георги Методиев Георгиев | А | 85.15% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 8 | Славомир Веселинов Ницов | А | 37.95% |
8. НАРОДЕН СЪЮЗ | 2 | Мирчо Любенов Киров | А | 36.3% |
9. Движение за права и свободи-ДПС | 2 | Стефан Алеков Тодоров | А | 63.04% |
9. Движение за права и свободи-ДПС | 6 | Емил Сталинов Рангелов | А | 62.71% |