Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Златарица
Сума от всички действителни гласове за 0414. Златарица: 2120
Брой мандати за общински съветници: 11
Общинска избирателна квота: 193
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 11
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 1765
Квота на Хеър: 160.45455
Общинска избирателна квота: 193
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Vi | 888 41.89% | 84 3.96% | 25 1.18% | 16 0.75% | 297 14.01% | 70 3.30% | 580 27.36% | 133 6.27% | 27 1.27% |
mi | 5.53428 | - | - | - | 1.85099 | - | 3.61473 | - | - |
pi | 5 | - | - | - | 1 | - | 3 | - | - |
ri | 0.53428 | - | - | - | 0.85099 | - | 0.61473 | - | - |
Доп. манд. | 0 | - | - | - | 1 | - | 1 | - | - |
Общо манд. | 5 | - | - | - | 2 | - | 4 | - | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 2. Кирил Пенев Колев | 374 | 193.78% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 6. Ленко Якимов Арнаудов | 138 | 71.50% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 5. Владимир Василев Велков | 78 | 40.41% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 4. Савка Ценкова Кавръкова | 57 | 29.53% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 7. Йорданка Маринова Кожухарова | 29 | 15.03% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 11. Дилиян Маринов Сливнелиев | 27 | 13.99% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 8. Йордан Николов Димитров | 27 | 13.99% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 9. Христо Георгиев Савов | 21 | 10.88% |
5. ПП ГЕРБ | 1. Стефан Иванов Бранзелов | 121 | 62.69% |
5. ПП ГЕРБ | 3. Мая Герасимова Балабанова | 53 | 27.46% |
5. ПП ГЕРБ | 2. Стоян Тодоров Евтимов | 38 | 19.69% |
5. ПП ГЕРБ | 7. Пламена Иванова Савова | 30 | 15.54% |
5. ПП ГЕРБ | 5. Венелин Алдинов Моллов | 18 | 9.33% |
5. ПП ГЕРБ | 4. Лъчезар Николов Косерков | 17 | 8.81% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 1. Теодора Асенова Косеркова | 236 | 122.28% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 7. Николай Георгиев Коев | 121 | 62.69% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 2. Федя Зафиров Дервишев | 65 | 33.68% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 9. Събин Стефанов Иванов | 46 | 23.83% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 5. Байрям Шабанов Делиасанов | 28 | 14.51% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 3. Сергей Стефанов Стефанов | 21 | 10.88% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 4. Веска Иванова Джурова | 19 | 9.84% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 6. Елка Филипова Бекярова | 16 | 8.29% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 2 | Кирил Пенев Колев | А | 193.78% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 6 | Ленко Якимов Арнаудов | А | 71.5% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 5 | Владимир Василев Велков | А | 40.41% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 4 | Савка Ценкова Кавръкова | А | 29.53% |
1. ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ | 7 | Йорданка Маринова Кожухарова | А | 15.03% |
5. ПП ГЕРБ | 1 | Стефан Иванов Бранзелов | А | 62.69% |
5. ПП ГЕРБ | 3 | Мая Герасимова Балабанова | А | 27.46% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 1 | Теодора Асенова Косеркова | А | 122.28% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 7 | Николай Георгиев Коев | А | 62.69% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 2 | Федя Зафиров Дервишев | А | 33.68% |
7. МК "БЪДЕЩЕ ЗА ЗЛАТАРИЦА" | 9 | Събин Стефанов Иванов | А | 23.83% |