Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Девня
Сума от всички действителни гласове за 0314. Девня: 4459
Брой мандати за общински съветници: 13
Общинска избирателна квота: 343
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 13
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 3583
Квота на Хеър: 275.61538
Общинска избирателна квота: 343
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 12 | 13 |
Vi | 307 6.88% | 32 0.72% | 819 18.37% | 118 2.65% | 69 1.55% | 1432 32.11% | 190 4.26% | 15 0.34% | 712 15.97% | 15 0.34% | 620 13.90% | 130 2.92% |
mi | - | - | 2.97153 | - | - | 5.19565 | - | - | 2.58331 | - | 2.24951 | - |
pi | - | - | 2 | - | - | 5 | - | - | 2 | - | 2 | - |
ri | - | - | 0.97153 | - | - | 0.19565 | - | - | 0.58331 | - | 0.24951 | - |
Доп. манд. | - | - | 1 | - | - | 0 | - | - | 1 | - | 0 | - |
Общо манд. | - | - | 3 | - | - | 5 | - | - | 3 | - | 2 | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1. Васил Атанасов Иванов | 574 | 167.35% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. Стела Василева Христова | 109 | 31.78% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 5. Иван Добрев Йорданов | 29 | 8.45% |
6. ПП ГЕРБ | 2. Васил Койчев Койчев | 702 | 204.66% |
6. ПП ГЕРБ | 5. Красимир Генчев Боянов | 208 | 60.64% |
6. ПП ГЕРБ | 6. Димитър Николаев Николов | 135 | 39.36% |
6. ПП ГЕРБ | 8. Владимир Димитров Ненков | 110 | 32.07% |
6. ПП ГЕРБ | 3. Денислав Валентинов Стефанов | 86 | 25.07% |
6. ПП ГЕРБ | 9. Николай Нгуен Лием | 54 | 15.74% |
6. ПП ГЕРБ | 13. Елена Недялкова Илиева | 25 | 7.29% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 1. Ели Атанасова Иванова | 262 | 76.38% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 2. Мартин Илиев Иванов | 139 | 40.52% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 3. Димитър Валентинов Янев | 105 | 30.61% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 9. Диан Светославов Кателиев | 72 | 20.99% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 13. Денис Красимиров Куцаров | 67 | 19.53% |
12. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 1. Гани Кръстев Ганев | 278 | 81.05% |
12. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 2. Методи Милчев Нецев | 169 | 49.27% |
12. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 4. Тодор Николов Маринов | 83 | 24.20% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1 | Васил Атанасов Иванов | А | 167.35% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3 | Стела Василева Христова | А | 31.78% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 5 | Иван Добрев Йорданов | А | 8.45% |
6. ПП ГЕРБ | 2 | Васил Койчев Койчев | А | 204.66% |
6. ПП ГЕРБ | 5 | Красимир Генчев Боянов | А | 60.64% |
6. ПП ГЕРБ | 6 | Димитър Николаев Николов | А | 39.36% |
6. ПП ГЕРБ | 8 | Владимир Димитров Ненков | А | 32.07% |
6. ПП ГЕРБ | 3 | Денислав Валентинов Стефанов | А | 25.07% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 1 | Ели Атанасова Иванова | А | 76.38% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 2 | Мартин Илиев Иванов | А | 40.52% |
9. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 3 | Димитър Валентинов Янев | А | 30.61% |
12. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 1 | Гани Кръстев Ганев | А | 81.05% |
12. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 2 | Методи Милчев Нецев | А | 49.27% |