Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Поморие
Сума от всички действителни гласове за 0217. Поморие: 11527
Брой мандати за общински съветници: 21
Общинска избирателна квота: 549
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 21
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 10015
Квота на Хеър: 476.90476
Общинска избирателна квота: 549
Партия | 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 15 | 16 | 17 |
Vi | 2221 19.27% | 595 5.16% | 202 1.75% | 236 2.05% | 98 0.85% | 85 0.74% | 295 2.56% | 3951 34.28% | 954 8.28% | 613 5.32% | 31 0.27% | 34 0.29% | 633 5.49% | 1048 9.09% | 531 4.61% |
mi | 4.65711 | 1.24763 | - | - | - | - | - | 8.28467 | 2.0004 | 1.28537 | - | - | 1.32731 | 2.1975 | - |
pi | 4 | 1 | - | - | - | - | - | 8 | 2 | 1 | - | - | 1 | 2 | - |
ri | 0.65711 | 0.24763 | - | - | - | - | - | 0.28467 | 0.0004 | 0.28537 | - | - | 0.32731 | 0.1975 | - |
Доп. манд. | 1 | 0 | - | - | - | - | - | 0 | 0 | 0 | - | - | 1 | 0 | - |
Общо манд. | 5 | 1 | - | - | - | - | - | 8 | 2 | 1 | - | - | 2 | 2 | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Юсеин Мехмед Мехмед | 1703 | 310.20% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 8. Невзат Ахмед Топал | 153 | 27.87% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 5. Христо Стоянов Широков | 110 | 20.04% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 2. Смаил Бейтула Смаил | 103 | 18.76% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 7. Сейфетин Юмед Сатаджъ | 57 | 10.38% |
3. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 1. Даниела Панайотова Радева | 440 | 80.15% |
3. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 3. Митко Младенов Димитров | 79 | 14.39% |
9. ПП ГЕРБ | 1. Адам Георгиев Адамов | 2616 | 476.50% |
9. ПП ГЕРБ | 9. Неделчо Стайков Стайков | 409 | 74.50% |
9. ПП ГЕРБ | 3. Ася Атанасова Пеева | 155 | 28.23% |
9. ПП ГЕРБ | 2. Милена Енева Георгиева | 153 | 27.87% |
9. ПП ГЕРБ | 7. Георги Тошков Вражев | 97 | 17.67% |
9. ПП ГЕРБ | 12. Живко Стойков Костадинов | 83 | 15.12% |
9. ПП ГЕРБ | 6. Илиан Христов Щерев | 77 | 14.03% |
9. ПП ГЕРБ | 5. Христо Парашкевов Парашкевов | 70 | 12.75% |
9. ПП ГЕРБ | 13. Борислав Киров Ангелов | 65 | 11.84% |
9. ПП ГЕРБ | 4. Любо Пеев Липчев | 51 | 9.29% |
9. ПП ГЕРБ | 8. Георги Маринов Драгнев | 45 | 8.20% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1. Георги Петров Трухчев | 290 | 52.82% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 10. Живко Великов Куцаров | 89 | 16.21% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 8. Тодор Стефанов Илчев | 75 | 13.66% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. Валентин Калев Димов | 73 | 13.30% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 9. Живко Иванов Трифонов | 70 | 12.75% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 20. Борислав Георгиев Стоянджов | 48 | 8.74% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 18. Джеврие Мехмед Чолак | 42 | 7.65% |
11. ПП ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ | 3. Васил Милтиядов Костадинов | 304 | 55.37% |
11. ПП ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ | 1. Стоян Илиев Тончев | 173 | 31.51% |
15. КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ НАРОДЕН СЪЮЗ - ВМРО" | 1. Андрей Самуилов Атанасов | 308 | 56.10% |
15. КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ НАРОДЕН СЪЮЗ - ВМРО" | 4. Ради Иванов Рашков | 60 | 10.93% |
15. КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ НАРОДЕН СЪЮЗ - ВМРО" | 8. Смаил Юсеин Смаил | 54 | 9.84% |
15. КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ НАРОДЕН СЪЮЗ - ВМРО" | 6. Стефка Вълкова Ангелова | 47 | 8.56% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Никодим Стоянов Стоянов | 516 | 93.99% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Ива Димитрова Кусева | 94 | 17.12% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Ивайло Душев Иванов | 78 | 14.21% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 16. Валентин Белчев Георгиев | 78 | 14.21% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Дафинка Алекова Стоянова | 67 | 12.20% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Кремена Кирилова Лалева | 44 | 8.01% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Николай Драгомиров Буковинов | 44 | 8.01% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Юсеин Мехмед Мехмед | А | 310.2% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 8 | Невзат Ахмед Топал | А | 27.87% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 5 | Христо Стоянов Широков | А | 20.04% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 2 | Смаил Бейтула Смаил | А | 18.76% |
1. Движение за права и свободи-ДПС | 7 | Сейфетин Юмед Сатаджъ | А | 10.38% |
3. НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) | 1 | Даниела Панайотова Радева | А | 80.15% |
9. ПП ГЕРБ | 1 | Адам Георгиев Адамов | А | 476.5% |
9. ПП ГЕРБ | 9 | Неделчо Стайков Стайков | А | 74.5% |
9. ПП ГЕРБ | 3 | Ася Атанасова Пеева | А | 28.23% |
9. ПП ГЕРБ | 2 | Милена Енева Георгиева | А | 27.87% |
9. ПП ГЕРБ | 7 | Георги Тошков Вражев | А | 17.67% |
9. ПП ГЕРБ | 12 | Живко Стойков Костадинов | А | 15.12% |
9. ПП ГЕРБ | 6 | Илиан Христов Щерев | А | 14.03% |
9. ПП ГЕРБ | 5 | Христо Парашкевов Парашкевов | А | 12.75% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1 | Георги Петров Трухчев | А | 52.82% |
10. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 10 | Живко Великов Куцаров | А | 16.21% |
11. ПП ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ | 3 | Васил Милтиядов Костадинов | А | 55.37% |
15. КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ НАРОДЕН СЪЮЗ - ВМРО" | 1 | Андрей Самуилов Атанасов | А | 56.1% |
15. КОАЛИЦИЯ "БЪДЕЩЕ НАРОДЕН СЪЮЗ - ВМРО" | 4 | Ради Иванов Рашков | А | 10.93% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Никодим Стоянов Стоянов | А | 93.99% |
16. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2 | Ива Димитрова Кусева | А | 17.12% |