Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Средец
Сума от всички действителни гласове за 0206. Средец: 6881
Брой мандати за общински съветници: 17
Общинска избирателна квота: 405
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 17
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 5037
Квота на Хеър: 296.29412
Общинска избирателна квота: 405
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
Vi | 87 1.26% | 30 0.44% | 38 0.55% | 158 2.30% | 29 0.42% | 307 4.46% | 246 3.58% | 110 1.60% | 2454 35.66% | 134 1.95% | 15 0.22% | 239 3.47% | 1367 19.87% | 751 10.91% | 465 6.76% | 254 3.69% | 197 2.86% |
mi | - | - | - | - | - | - | - | - | 8.28231 | - | - | - | 4.61366 | 2.53464 | 1.56939 | - | - |
pi | - | - | - | - | - | - | - | - | 8 | - | - | - | 4 | 2 | 1 | - | - |
ri | - | - | - | - | - | - | - | - | 0.28231 | - | - | - | 0.61366 | 0.53464 | 0.56939 | - | - |
Доп. манд. | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | - | - | - | 1 | 0 | 1 | - | - |
Общо манд. | - | - | - | - | - | - | - | - | 8 | - | - | - | 5 | 2 | 2 | - | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
9. ПП ГЕРБ | 2. Динко Янев Цъцаров | 1492 | 368.40% |
9. ПП ГЕРБ | 3. Тодорка Славова Георгиева | 202 | 49.88% |
9. ПП ГЕРБ | 9. Яна Иванова Биюкова | 183 | 45.19% |
9. ПП ГЕРБ | 4. Николай Иванов Танчев | 80 | 19.75% |
9. ПП ГЕРБ | 8. Гошо Иванов Атанасов | 65 | 16.05% |
9. ПП ГЕРБ | 12. Мирослав Господинов Пенев | 61 | 15.06% |
9. ПП ГЕРБ | 5. Стоянка Тодорова Иванова | 57 | 14.07% |
9. ПП ГЕРБ | 6. Мартин Тодоров Джермов | 56 | 13.83% |
9. ПП ГЕРБ | 7. Антоанета Станкова Колеолова | 38 | 9.38% |
9. ПП ГЕРБ | 11. Димо Тодоров Станков | 35 | 8.64% |
9. ПП ГЕРБ | 13. Женя Георгиева Вълкова | 32 | 7.90% |
9. ПП ГЕРБ | 15. Величка Костадинова Абрашева | 32 | 7.90% |
13. "НФСБ и СЕК" | 1. Живко Минков Гърков | 1068 | 263.70% |
13. "НФСБ и СЕК" | 5. Валери Димитров Ангелов | 77 | 19.01% |
13. "НФСБ и СЕК" | 3. Таня Ненова Тодорова | 63 | 15.56% |
13. "НФСБ и СЕК" | 4. Петър Марков Джермов | 40 | 9.88% |
13. "НФСБ и СЕК" | 7. Светла Иванова Джермова | 33 | 8.15% |
14. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Янко Калудов Германов | 374 | 92.35% |
14. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Румен Хърсев Чанков | 74 | 18.27% |
14. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 14. Трани Стоянов Транев | 49 | 12.10% |
14. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Стоянка Стоянова Кисьова | 37 | 9.14% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1. Петьо Георгиев Колеолов | 182 | 44.94% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 4. Ивелина Христова Димитрова | 84 | 20.74% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 10. Иван Димитров Калудов | 39 | 9.63% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 9. Стефан Димитров Цолов | 35 | 8.64% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
9. ПП ГЕРБ | 2 | Динко Янев Цъцаров | А | 368.4% |
9. ПП ГЕРБ | 3 | Тодорка Славова Георгиева | А | 49.88% |
9. ПП ГЕРБ | 9 | Яна Иванова Биюкова | А | 45.19% |
9. ПП ГЕРБ | 4 | Николай Иванов Танчев | А | 19.75% |
9. ПП ГЕРБ | 8 | Гошо Иванов Атанасов | А | 16.05% |
9. ПП ГЕРБ | 12 | Мирослав Господинов Пенев | А | 15.06% |
9. ПП ГЕРБ | 5 | Стоянка Тодорова Иванова | А | 14.07% |
9. ПП ГЕРБ | 6 | Мартин Тодоров Джермов | А | 13.83% |
13. "НФСБ и СЕК" | 1 | Живко Минков Гърков | А | 263.7% |
13. "НФСБ и СЕК" | 5 | Валери Димитров Ангелов | А | 19.01% |
13. "НФСБ и СЕК" | 3 | Таня Ненова Тодорова | А | 15.56% |
13. "НФСБ и СЕК" | 4 | Петър Марков Джермов | А | 9.88% |
13. "НФСБ и СЕК" | 7 | Светла Иванова Джермова | А | 8.15% |
14. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2 | Янко Калудов Германов | А | 92.35% |
14. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5 | Румен Хърсев Чанков | А | 18.27% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1 | Петьо Георгиев Колеолов | А | 44.94% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 4 | Ивелина Христова Димитрова | А | 20.74% |