И З В Л Е Ч Е Н И Е от П Р О Т О К О Л
на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
за избиране на ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ
на 23.10.2011 г.
община Поморие
област БУРГАС
ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ УСТАНОВИ:
1. Брой на секционните избирателни комисии в общината | 48 |
2. Брой на секционните избирателни комисии в общината, представили протоколи за гласуването | 47 |
3. Брой на избирателите според части І и ІІ на избирателните списъци при предаването им на СИК (сумата на числата от т. 1 от протоколите на СИК) | 22582 |
4. Брой на избирателите, вписани в допълнителните страници (под чертата) в части І и ІІ на избирателните списъци в изборния ден (сумата на числата от т. 2 от протоколите на СИК) | 10 |
5. Брой на избирателите в допълнителните избирателни списъци (сумата на числата от т. 3 от протоколите на СИК) | 4 |
6. Брой на регистрираните кандидатски листи на партии, коалиции от партии и независими кандидати за общински съветници | 25 |
7. Брой на гласувалите избиратели според положените подписи в избирателните списъци – части І и ІІ, включително и подписите в допълнителните страници (под чертата), както и тези от допълнителните списъци (сумата на числата от т. 5 от протоколите на СИК) | 14560 |
14. Брой на намерените в избирателните урни бюлетини за общински съветници (сумата на числата от т. 12 от протоколите на СИК) | 14560 |
20. Брой на недействителните гласове (бюлетини) за общински съветници (сумата на числата от т. 18 от протоколите на СИК) | 1053 |
21. Брой на действителните гласове (бюлетини) за общински съветници (сумата на числата от т. 19 от протоколите на СИК) | 13507 |
22. РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ ГЛАСОВЕ ПО КАНДИДАТСКИ ЛИСТИ
(сумата на числата от разпределението по кандидатски листи от протоколите на СИК)
№ | Наименование на партия/коалиция от партии или “независим” | БРОЙ НА ПОЛУЧЕНИТЕ ГЛАСОВЕ |
---|---|---|
2 | ПП "ГЕРБ" | 3629 |
3 | ПП „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЕДИНСТВО” | 96 |
5 | ПП „ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ” | 75 |
6 | ПП "НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ" | 472 |
7 | ПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" | 1837 |
8 | ПП "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ" | 913 |
9 | ПП "АТАКА" | 219 |
10 | ПП „ДРУГАТА БЪЛГАРИЯ” | 175 |
14 | ПП "РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ" | 649 |
15 | ПП „ПАРТИЯ ЗА ХОРАТА ОТ НАРОДА” | 230 |
17 | ПП "ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ" | 562 |
22 | КП "ОБЕДИНЕНИ ЗА ОБЩИНА ПОМОРИЕ" | 486 |
23 | КП "НОВА ЛЕВИЦА ЗА ПОМОРИЕ" | 119 |
24 | ПП „НОВОТО ВРЕМЕ” | 150 |
26 | ИК КАЛОЯН ГРИГОРОВ НЕДЯЛКОВ Калоян Григоров Недялков | 198 |
27 | ПП „ПОЛИТИЧЕСКИ КЛУБ „ТРАКИЯ” | 566 |
28 | ИК МУСТАФА АЛИ СОЛАК Мустафа Али Солак | 107 |
29 | ПП "ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ "АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ" | 22 |
30 | ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СТАБИЛНОСТ И ВЪЗХОД" | 811 |
32 | ПП „СЪЮЗ НА ПАТРИОТИЧНИТЕ СИЛИ „ЗАЩИТА” | 191 |
34 | КП "СДС И ОДС / СДС,ОДС и ЗНС/" | 491 |
37 | КП "КОАЛИЦИЯ ЗА ОБЩИНА ПОМОРИЕ" | 316 |
38 | ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" | 72 |
39 | ПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ" | 160 |
40 | ПП ПОЛИТИЧЕСКО ДВИЖЕНИЕ "СОЦИАЛДЕМОКРАТИ" | 961 |
РЕШЕНИЕ
на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
ЗА ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ
Брой мандати за общински съветници21
Общинската избирателна комисия на основание чл. 247 от ИК и въз основа на получените данни от протоколите на СИК
Р Е Ш И :
I. Общинската избирателна квота е: 644 гласовеІІ. Обявява за избрани за общински съветници следните независими кандидати:
НЯМА
ІІІ. Мандатите за общински съветници се разпределят по кандидатски листи на политически партии и коалиции от партии, получили действителни гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:
№ | Наименование на партия/коалиция от партии или “независим” | БРОЙ НА ПОЛУЧЕНИТЕ МАНДАТИ |
---|---|---|
2 | ПП "ГЕРБ" | 9 |
7 | ПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" | 4 |
8 | ПП "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ" | 2 |
14 | ПП "РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ" | 2 |
30 | ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СТАБИЛНОСТ И ВЪЗХОД" | 2 |
40 | ПП ПОЛИТИЧЕСКО ДВИЖЕНИЕ "СОЦИАЛДЕМОКРАТИ" | 2 |
IV. Обявява за избрани за общински съветници кандидати на партиите и коалициите от партии:
Милена Енева Георгиева
Адам Георгиев Адамов
Любо Пеев Липчев
Янчо Ангелов Илиев
Христо Парашкевов Парашкевов
Неделчо Стайков Стайков
Живко Стойков Костадинов
Аделина Цветанова Николова-Чолева
Красимир Тенев Железчев
Мустафа Ахмед Ахмед
Емил Видков Пламенов
Айдън Исуф Хасан
Юсеин Мехмед Мехмед
Ива Димитрова Кусева
Стефка Вълкова Ангелова
Детелин Константинов Лилов
Красимира Стоянова Стоянова-Иванова
Катя Аргирова Христофорова
Ради Митков Георгиев
Керачка Михалева Митева-Стоянова
Пламен Вътков Иванов