Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Мирково
Сума от всички действителни гласове за 2356. Мирково: 1121
Брой мандати за общински съветници: 11
Общинска избирателна квота: 102
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 11
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 1121
Квота на Хеър: 101.90909
Общинска избирателна квота: 102
Партия | 1 | 2 | 3 |
Vi | 138 12.31% | 462 41.21% | 521 46.48% |
mi | 1.35415 | 4.53345 | 5.1124 |
pi | 1 | 4 | 5 |
ri | 0.35415 | 0.53345 | 0.1124 |
Доп. манд. | 0 | 1 | 0 |
Общо манд. | 1 | 5 | 5 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Петър Христов Мутафов | 66 | 64.71% |
1. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Тодор Харалампиев Тотев | 24 | 23.53% |
1. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Вергиния Иванова Хрискова-Щаплева | 12 | 11.76% |
1. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Ивайло Павлов Младенов | 10 | 9.80% |
2. ПП ГЕРБ | 1. Петър Иванов Грохчев | 220 | 215.69% |
2. ПП ГЕРБ | 5. Илия Антонов Илиев | 49 | 48.04% |
2. ПП ГЕРБ | 2. Пенчо Тодоров Стойков | 34 | 33.33% |
2. ПП ГЕРБ | 10. Александър Харалампиев Филипов | 32 | 31.37% |
2. ПП ГЕРБ | 6. Ецо Благоев Ецов | 28 | 27.45% |
2. ПП ГЕРБ | 3. Илия Христов Македонски | 26 | 25.49% |
2. ПП ГЕРБ | 4. Донка Иванова Лисева | 24 | 23.53% |
2. ПП ГЕРБ | 7. Нонка Иванова Маслева | 22 | 21.57% |
2. ПП ГЕРБ | 8. Петър Димитров Георгиев | 13 | 12.75% |
2. ПП ГЕРБ | 11. Цветан Митков Димитров | 9 | 8.82% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 2. Павел Иванов Данкин | 344 | 337.25% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. Иванка Петрова Вълева | 56 | 54.90% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 6. Велко Георгиев Лисев | 28 | 27.45% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 7. Цветанка Атанасова Дончева-Клюнчева | 15 | 14.71% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 10. Иванка Крумова Попова | 14 | 13.73% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 5. Иванка Христова Македонска-Гинина | 10 | 9.80% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 9. Емилия Илиянова Червенкова | 8 | 7.84% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Петър Христов Мутафов | А | 64.71% |
2. ПП ГЕРБ | 1 | Петър Иванов Грохчев | А | 215.69% |
2. ПП ГЕРБ | 5 | Илия Антонов Илиев | А | 48.04% |
2. ПП ГЕРБ | 2 | Пенчо Тодоров Стойков | А | 33.33% |
2. ПП ГЕРБ | 10 | Александър Харалампиев Филипов | А | 31.37% |
2. ПП ГЕРБ | 6 | Ецо Благоев Ецов | А | 27.45% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 2 | Павел Иванов Данкин | А | 337.25% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3 | Иванка Петрова Вълева | А | 54.9% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 6 | Велко Георгиев Лисев | А | 27.45% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 7 | Цветанка Атанасова Дончева-Клюнчева | А | 14.71% |
3. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 10 | Иванка Крумова Попова | А | 13.73% |