Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Копривщица
Сума от всички действителни гласове за 2324. Копривщица: 1180
Брой мандати за общински съветници: 11
Общинска избирателна квота: 108
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 11
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 1003
Квота на Хеър: 91.18182
Общинска избирателна квота: 108
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 7 | 8 |
Vi | 86 7.29% | 133 11.27% | 31 2.63% | 337 28.56% | 235 19.92% | 154 13.05% | 144 12.20% |
mi | - | 1.45862 | - | 3.69591 | 2.57727 | 1.68893 | 1.57926 |
pi | - | 1 | - | 3 | 2 | 1 | 1 |
ri | - | 0.45862 | - | 0.69591 | 0.57727 | 0.68893 | 0.57926 |
Доп. манд. | - | 0 | - | 1 | 0 | 1 | 1 |
Общо манд. | - | 1 | - | 4 | 2 | 2 | 2 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
2. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1. Любомир Тодоров Цеков | 50 | 46.30% |
2. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 3. Ангел Бобев Доросиев | 35 | 32.41% |
2. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 2. Стоян Георгиев Георгиев | 24 | 22.22% |
4. ПП ГЕРБ | 1. Генчо Дойчев Герданов | 187 | 173.15% |
4. ПП ГЕРБ | 11. Кирил Рашков Палавеев | 33 | 30.56% |
4. ПП ГЕРБ | 4. Рашко Петков Христов | 29 | 26.85% |
4. ПП ГЕРБ | 5. Яни Стоянчов Стоичков | 20 | 18.52% |
4. ПП ГЕРБ | 3. Радка Луканова Скендерова | 15 | 13.89% |
4. ПП ГЕРБ | 7. Светлана Стоянова Нешева- Косева | 14 | 12.96% |
4. ПП ГЕРБ | 8. Динчо Христов Азманов | 13 | 12.04% |
4. ПП ГЕРБ | 6. Лиляна Василева Алексиева | 11 | 10.19% |
4. ПП ГЕРБ | 2. Радка Иванова Нейкова- Кривиралчева | 9 | 8.33% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Искра Асенова Шипева - Пухова | 127 | 117.59% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Димитър Николов Ватахов | 50 | 46.30% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Северина Христова Зайкова | 18 | 16.67% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Станимир Найденов Бучков | 13 | 12.04% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Райна Недкова Пачева | 11 | 10.19% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Иван Генчов Найденов | 8 | 7.41% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1. Ботьо Георгиев Чилов | 49 | 45.37% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 4. Георги Рашков Доросиев | 37 | 34.26% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 2. Марин Ганчев Иванов | 21 | 19.44% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 7. Генка Найденова Каменарова | 21 | 19.44% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 5. Величко Христев Златанов | 11 | 10.19% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 3. Стоил Атанасов Шипочинов | 9 | 8.33% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 1. Петър Георгиев Вълов | 50 | 46.30% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 3. Яко Бобев Банчев | 25 | 23.15% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 2. Бойка Рашкова Дюлгярова | 19 | 17.59% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 4. Георги Рашков Козлеков | 12 | 11.11% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 6. Петя Лулчева Тороманова | 12 | 11.11% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 7. Мария Цанчова Доросиева | 11 | 10.19% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
2. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1 | Любомир Тодоров Цеков | А | 46.3% |
4. ПП ГЕРБ | 1 | Генчо Дойчев Герданов | А | 173.15% |
4. ПП ГЕРБ | 11 | Кирил Рашков Палавеев | А | 30.56% |
4. ПП ГЕРБ | 4 | Рашко Петков Христов | А | 26.85% |
4. ПП ГЕРБ | 5 | Яни Стоянчов Стоичков | А | 18.52% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Искра Асенова Шипева - Пухова | А | 117.59% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4 | Димитър Николов Ватахов | А | 46.3% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1 | Ботьо Георгиев Чилов | А | 45.37% |
7. НАРОДЕН СЪЮЗ | 4 | Георги Рашков Доросиев | А | 34.26% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 1 | Петър Георгиев Вълов | А | 46.3% |
8. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 3 | Яко Бобев Банчев | А | 23.15% |