Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Сливо поле
Сума от всички действителни гласове за 1833. Сливо поле: 4978
Брой мандати за общински съветници: 17
Общинска избирателна квота: 293
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 17
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 4462
Квота на Хеър: 262.47059
Общинска избирателна квота: 293
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 9 |
Vi | 1978 39.73% | 121 2.43% | 1525 30.63% | 250 5.02% | 959 19.26% | 115 2.31% | 30 0.60% |
mi | 7.53608 | - | 5.81017 | - | 3.65374 | - | - |
pi | 7 | - | 5 | - | 3 | - | - |
ri | 0.53608 | - | 0.81017 | - | 0.65374 | - | - |
Доп. манд. | 0 | - | 1 | - | 1 | - | - |
Общо манд. | 7 | - | 6 | - | 4 | - | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. ПП ГЕРБ | 1. Валентин Христов Атанасов | 1750 | 597.27% |
1. ПП ГЕРБ | 11. Емил Асенов Моллов | 77 | 26.28% |
1. ПП ГЕРБ | 5. Михаил Асенов Чиликов | 31 | 10.58% |
1. ПП ГЕРБ | 3. Антоанета Димитрова Петкова | 30 | 10.24% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Емел Изет Мехмед | 1195 | 407.85% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 3. Бехайдин Юсню Исуф | 105 | 35.84% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 16. Сали Шукриев Салиев | 93 | 31.74% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 13. Илвенур Ибрахимов Махмудов | 38 | 12.97% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 17. Левент Исмаилов Исмаилов | 23 | 7.85% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Георги Стефанов Големански | 655 | 223.55% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Пепа Ангелова Стоянова | 109 | 37.20% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Йордан Димитров Тодоров | 35 | 11.95% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Тодор Георгиев Йорданов | 34 | 11.60% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8. Георги Хараламбиев Христов | 32 | 10.92% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Надежда Стефанова Панайотова | 26 | 8.87% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Борислав Тодоров Кунев | 23 | 7.85% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. ПП ГЕРБ | 1 | Валентин Христов Атанасов | А | 597.27% |
1. ПП ГЕРБ | 11 | Емил Асенов Моллов | А | 26.28% |
1. ПП ГЕРБ | 5 | Михаил Асенов Чиликов | А | 10.58% |
1. ПП ГЕРБ | 3 | Антоанета Димитрова Петкова | А | 10.24% |
1. ПП ГЕРБ | 2 | Илиян Стоянов Иванов | Б | |
1. ПП ГЕРБ | 4 | Красимир Великов Симеонов | Б | |
1. ПП ГЕРБ | 6 | Емил Сидеров Моллов | Б | |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Емел Изет Мехмед | А | 407.85% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 3 | Бехайдин Юсню Исуф | А | 35.84% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 16 | Сали Шукриев Салиев | А | 31.74% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 13 | Илвенур Ибрахимов Махмудов | А | 12.97% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 17 | Левент Исмаилов Исмаилов | А | 7.85% |
3. Движение за права и свободи-ДПС | 2 | Синан Садула Вейсал | Б | |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Георги Стефанов Големански | А | 223.55% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5 | Пепа Ангелова Стоянова | А | 37.2% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2 | Йордан Димитров Тодоров | А | 11.95% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4 | Тодор Георгиев Йорданов | А | 11.6% |