Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Стамболийски
Сума от всички действителни гласове за 1641. Стамболийски: 7755
Брой мандати за общински съветници: 21
Общинска избирателна квота: 370
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 21
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 5492
Квота на Хеър: 261.52381
Общинска избирателна квота: 370
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
Vi | 246 3.17% | 317 4.09% | 54 0.70% | 791 10.20% | 1602 20.66% | 2683 34.60% | 342 4.41% | 216 2.79% | 416 5.36% | 30 0.39% | 207 2.67% | 29 0.37% | 247 3.19% | 123 1.59% | 350 4.51% | 102 1.32% |
mi | - | - | - | 3.02458 | 6.12564 | 10.2591 | - | - | 1.59068 | - | - | - | - | - | - | - |
pi | - | - | - | 3 | 6 | 10 | - | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - |
ri | - | - | - | 0.02458 | 0.12564 | 0.2591 | - | - | 0.59068 | - | - | - | - | - | - | - |
Доп. манд. | - | - | - | 0 | 0 | 0 | - | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - |
Общо манд. | - | - | - | 3 | 6 | 10 | - | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1. Гиньо Матев Матев | 344 | 92.97% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 4. Тодор Стойчев Пенков | 115 | 31.08% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. Христоско Ангелов Смъркалев | 71 | 19.19% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 2. Любен Николов Лагадов | 67 | 18.11% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 5. Георги Станойчев Китов | 41 | 11.08% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 7. Петър Георгиев Колев | 40 | 10.81% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Венера Любенова Башова | 1006 | 271.89% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Атанас Красимиров Тумбалев | 200 | 54.05% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Атанас Антонов Ненков | 103 | 27.84% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 16. Калина Димитрова Червенкова | 48 | 12.97% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 10. Йонка Михайлова Бадова | 45 | 12.16% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 11. Костадин Георгиев Рангелов | 37 | 10.00% |
6. ПП ГЕРБ | 1. Георги Рангелов Мараджиев | 1758 | 475.14% |
6. ПП ГЕРБ | 6. Тодор Димитров Гьошев | 442 | 119.46% |
6. ПП ГЕРБ | 4. Теодора Стоянова Найденова | 62 | 16.76% |
6. ПП ГЕРБ | 7. Владимир Малинов Пильов | 53 | 14.32% |
6. ПП ГЕРБ | 12. Стоил Димитров Стоев | 53 | 14.32% |
6. ПП ГЕРБ | 16. Роза Възкрасенова Джуренова | 39 | 10.54% |
6. ПП ГЕРБ | 14. Красимира Евгениева Грозданова | 37 | 10.00% |
6. ПП ГЕРБ | 5. Йордан Тодоров Тодоров | 32 | 8.65% |
6. ПП ГЕРБ | 3. Иван Венков Начков | 31 | 8.38% |
6. ПП ГЕРБ | 2. Стоян Димитров Богданов | 28 | 7.57% |
6. ПП ГЕРБ | 9. Марияна Атанасова Димитрова | 26 | 7.03% |
9. ПАТРИОТИТЕ - ВМРО И ЗАЩИТА | 1. Атанас Венков Мавродиев | 211 | 57.03% |
9. ПАТРИОТИТЕ - ВМРО И ЗАЩИТА | 9. Катя Асенова Попова | 61 | 16.49% |
9. ПАТРИОТИТЕ - ВМРО И ЗАЩИТА | 2. Стоян Стефанов Червенков | 42 | 11.35% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1 | Гиньо Матев Матев | А | 92.97% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 4 | Тодор Стойчев Пенков | А | 31.08% |
4. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3 | Христоско Ангелов Смъркалев | А | 19.19% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Венера Любенова Башова | А | 271.89% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5 | Атанас Красимиров Тумбалев | А | 54.05% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6 | Атанас Антонов Ненков | А | 27.84% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 16 | Калина Димитрова Червенкова | А | 12.97% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 10 | Йонка Михайлова Бадова | А | 12.16% |
5. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 11 | Костадин Георгиев Рангелов | А | 10.% |
6. ПП ГЕРБ | 1 | Георги Рангелов Мараджиев | А | 475.14% |
6. ПП ГЕРБ | 6 | Тодор Димитров Гьошев | А | 119.46% |
6. ПП ГЕРБ | 4 | Теодора Стоянова Найденова | А | 16.76% |
6. ПП ГЕРБ | 7 | Владимир Малинов Пильов | А | 14.32% |
6. ПП ГЕРБ | 12 | Стоил Димитров Стоев | А | 14.32% |
6. ПП ГЕРБ | 16 | Роза Възкрасенова Джуренова | А | 10.54% |
6. ПП ГЕРБ | 14 | Красимира Евгениева Грозданова | А | 10.% |
6. ПП ГЕРБ | 5 | Йордан Тодоров Тодоров | А | 8.65% |
6. ПП ГЕРБ | 3 | Иван Венков Начков | А | 8.38% |
6. ПП ГЕРБ | 2 | Стоян Димитров Богданов | А | 7.57% |
9. ПАТРИОТИТЕ - ВМРО И ЗАЩИТА | 1 | Атанас Венков Мавродиев | А | 57.03% |
9. ПАТРИОТИТЕ - ВМРО И ЗАЩИТА | 9 | Катя Асенова Попова | А | 16.49% |