Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Първомай
Сума от всички действителни гласове за 1623. Първомай: 11516
Брой мандати за общински съветници: 21
Общинска избирателна квота: 549
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 21
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 8989
Квота на Хеър: 428.04762
Общинска избирателна квота: 549
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
Vi | 263 2.28% | 86 0.75% | 547 4.75% | 717 6.23% | 2268 19.69% | 2721 23.63% | 916 7.95% | 354 3.07% | 58 0.50% | 1364 11.84% | 353 3.07% | 124 1.08% | 288 2.50% | 1003 8.71% | 454 3.94% |
mi | - | - | - | 1.67505 | 5.29848 | 6.35677 | 2.13995 | - | - | 3.18656 | - | - | - | 2.3432 | - |
pi | - | - | - | 1 | 5 | 6 | 2 | - | - | 3 | - | - | - | 2 | - |
ri | - | - | - | 0.67505 | 0.29848 | 0.35677 | 0.13995 | - | - | 0.18656 | - | - | - | 0.3432 | - |
Доп. манд. | - | - | - | 1 | 0 | 1 | 0 | - | - | 0 | - | - | - | 0 | - |
Общо манд. | - | - | - | 2 | 5 | 7 | 2 | - | - | 3 | - | - | - | 2 | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
4. ”ВЪЗРАЖДАНЕ” | 1. Янко Диков Диков | 364 | 66.30% |
4. ”ВЪЗРАЖДАНЕ” | 2. Петър Запрянов Ганев | 136 | 24.77% |
4. ”ВЪЗРАЖДАНЕ” | 4. Красимира Стоянова Славова | 89 | 16.21% |
4. ”ВЪЗРАЖДАНЕ” | 5. Атанаска Йорданова Иванова | 66 | 12.02% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Николай Георгиев Митков | 1120 | 204.01% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Ана Стоянова Николова | 212 | 38.62% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. Атанаска Стоянова Симеонова | 170 | 30.97% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7. Величка Йорданова Чурчулиева | 144 | 26.23% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Светозар Колев Славчев | 136 | 24.77% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 10. Маринка Иванова Бояджиева | 126 | 22.95% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. Делян Иванов Караславов | 111 | 20.22% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 15. Ангел Кирчев Ангелов | 70 | 12.75% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. Юлия Георгиева Бялкова | 55 | 10.02% |
7. ПП ГЕРБ | 1. Христо Стоилов Вълчев | 1491 | 271.58% |
7. ПП ГЕРБ | 7. Красимира Александрова Александрова | 386 | 70.31% |
7. ПП ГЕРБ | 3. Чавдар Петров Здравчев | 137 | 24.95% |
7. ПП ГЕРБ | 12. Красимир Николаев Ямалиев | 113 | 20.58% |
7. ПП ГЕРБ | 2. Бальо Кирев Балев | 91 | 16.58% |
7. ПП ГЕРБ | 9. Петя Тодорова Маджарова | 80 | 14.57% |
7. ПП ГЕРБ | 15. Милена Ангелова Карадинева | 76 | 13.84% |
7. ПП ГЕРБ | 8. Димчо Атанасов Велев | 71 | 12.93% |
7. ПП ГЕРБ | 6. Желязко Петров Пашев | 71 | 12.93% |
7. ПП ГЕРБ | 13. Петя Генчева Ханджиева | 43 | 7.83% |
8. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Мурат Ахмед Али | 697 | 126.96% |
8. Движение за права и свободи-ДПС | 8. Ресми Мюмюн Саид | 100 | 18.21% |
8. Движение за права и свободи-ДПС | 2. Филип Райчев Наумов | 43 | 7.83% |
8. Движение за права и свободи-ДПС | 3. Митко Михайлов Стефанов | 40 | 7.29% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 1. Ангел Атанасов Папазов | 849 | 154.64% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 2. Дечко Иванов Петков | 122 | 22.22% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 5. Владимир Христов Ангелов | 78 | 14.21% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 3. Росица Тоскова Генова | 67 | 12.20% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 8. Иванка Димитрова Петкова | 59 | 10.75% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 10. Запрян Тонев Кичуков | 46 | 8.38% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 7. Костадин Атанасов Карагяуров | 44 | 8.01% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1. Митко Христов Хубинов | 676 | 123.13% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 2. Маргарита Банова Давчева | 94 | 17.12% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 3. Иван Ангелов Иванов | 74 | 13.48% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 6. Янчо Димитров Хубинов | 43 | 7.83% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
4. ”ВЪЗРАЖДАНЕ” | 1 | Янко Диков Диков | А | 66.3% |
4. ”ВЪЗРАЖДАНЕ” | 2 | Петър Запрянов Ганев | А | 24.77% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Николай Георгиев Митков | А | 204.01% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6 | Ана Стоянова Николова | А | 38.62% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3 | Атанаска Стоянова Симеонова | А | 30.97% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7 | Величка Йорданова Чурчулиева | А | 26.23% |
6. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2 | Светозар Колев Славчев | А | 24.77% |
7. ПП ГЕРБ | 1 | Христо Стоилов Вълчев | А | 271.58% |
7. ПП ГЕРБ | 7 | Красимира Александрова Александрова | А | 70.31% |
7. ПП ГЕРБ | 3 | Чавдар Петров Здравчев | А | 24.95% |
7. ПП ГЕРБ | 12 | Красимир Николаев Ямалиев | А | 20.58% |
7. ПП ГЕРБ | 2 | Бальо Кирев Балев | А | 16.58% |
7. ПП ГЕРБ | 9 | Петя Тодорова Маджарова | А | 14.57% |
7. ПП ГЕРБ | 15 | Милена Ангелова Карадинева | А | 13.84% |
8. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Мурат Ахмед Али | А | 126.96% |
8. Движение за права и свободи-ДПС | 8 | Ресми Мюмюн Саид | А | 18.21% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 1 | Ангел Атанасов Папазов | А | 154.64% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 2 | Дечко Иванов Петков | А | 22.22% |
11. СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ /СДП/ | 5 | Владимир Христов Ангелов | А | 14.21% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1 | Митко Христов Хубинов | А | 123.13% |
15. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 2 | Маргарита Банова Давчева | А | 17.12% |