Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Долна Митрополия
Сума от всички действителни гласове за 1510. Долна Митрополия: 8142
Брой мандати за общински съветници: 21
Общинска избирателна квота: 388
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 21
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 6817
Квота на Хеър: 324.61905
Общинска избирателна квота: 388
Партия | 1 | 3 | 5 | 6 | 7 | 8 | 10 | 11 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
Vi | 140 1.72% | 441 5.42% | 344 4.23% | 2570 31.56% | 657 8.07% | 1738 21.35% | 47 0.58% | 939 11.53% | 206 2.53% | 24 0.29% | 61 0.75% | 181 2.22% | 472 5.80% | 151 1.85% |
mi | - | 1.35852 | - | 7.91697 | 2.02391 | 5.35397 | - | 2.89262 | - | - | - | - | 1.45401 | - |
pi | - | 1 | - | 7 | 2 | 5 | - | 2 | - | - | - | - | 1 | - |
ri | - | 0.35852 | - | 0.91697 | 0.02391 | 0.35397 | - | 0.89262 | - | - | - | - | 0.45401 | - |
Доп. манд. | - | 0 | - | 1 | 0 | 0 | - | 1 | - | - | - | - | 1 | - |
Общо манд. | - | 1 | - | 8 | 2 | 5 | - | 3 | - | - | - | - | 2 | - |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
3. ПП НОВА ЗОРА | 1. ЗЛАТИ ИВАНОВ ТОДОРОВ | 303 | 78.09% |
3. ПП НОВА ЗОРА | 3. ЛЪЧЕЗАР ЖИВКОВ ОЧЕВ | 64 | 16.49% |
3. ПП НОВА ЗОРА | 7. КРИСТИЯН ГЕОРГИЕВ ДИМЧЕВ | 42 | 10.82% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 2. ИВАЛИН ГЕОРГИЕВ ЦОЛОВ | 1716 | 442.27% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 6. НИКОЛАЙ БОРИСЛАВОВ ЖЕЛЕВ | 294 | 75.77% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 4. ПЕТЪР ВАЛЕНТИНОВ ПЕТРОВ | 66 | 17.01% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 3. МИРОСЛАВ СТОИЛКОВ ТРАЯНОВ | 48 | 12.37% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 10. ВАЛЕНТИНА ЙОРДАНОВА ВЕЛКОВА | 44 | 11.34% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 14. СНЕЖАНКА ТАЧЕВА ИВАНКОВСКА | 42 | 10.82% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 15. КИРИЛ ИВАНОВ ФУРНИГОВ | 35 | 9.02% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 11. СЛАВЕЙ ЦЕКОВ ПЪРВАНОВ | 30 | 7.73% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 18. ДИМО НИКОЛАЕВ СЕНКОВ | 28 | 7.22% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Александър Филев Иванов | 529 | 136.34% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 7. Сашо Бисеров Асенов | 56 | 14.43% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 2. Алина Емилова Симеонова | 30 | 7.73% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. АЛЕКСАНДЪР ПЕНКОВ ПЕЧЕНЯКОВ | 820 | 211.34% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8. МАРТИН НИКОЛАЕВ АСПАРУХОВ | 232 | 59.79% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. ИВАН ПЕТРОВ ГЕРАШКИ | 150 | 38.66% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7. РАДОСЛАВ ГЕОРГИЕВ ИЛИЕВСКИ | 118 | 30.41% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3. СВЕТЛА МИЛЧЕВА ТЕЛЕФОНСКА | 99 | 25.52% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 5. ЦВЕТЕЛИНА ИВАНОВА СИМЕОНОВА | 75 | 19.33% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 4. БРАНИМИР ВЯЧЕСЛАВОВ ГОРАНОВ | 74 | 19.07% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 11. ИВАН ПЕТРОВ МАНДИНСКИ | 46 | 11.86% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. ДИАНА АТАНАСОВА БОТЕВА-ТАНЕВА | 40 | 10.31% |
11. Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ | 1. ЮРИ ПЕТРОВ НЕНЧЕВ | 897 | 231.19% |
11. Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ | 4. ВЕНЦИСЛАВ ЛЮБЕНОВ ГЕОРГИЕВ | 36 | 9.28% |
17. МК "ПАТРИОТИ И ДЕМОКРАТИ ЗА ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ" | 1. ЛЮДМИЛ АСЕНОВ ЕВТИМОВ | 185 | 47.68% |
17. МК "ПАТРИОТИ И ДЕМОКРАТИ ЗА ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ" | 4. ИВАН КРАСИМИРОВ БЛАЖЕВ | 143 | 36.86% |
17. МК "ПАТРИОТИ И ДЕМОКРАТИ ЗА ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ" | 2. РУМЕН ТОДОРОВ ДАНОВ | 105 | 27.06% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
3. ПП НОВА ЗОРА | 1 | ЗЛАТИ ИВАНОВ ТОДОРОВ | А | 78.09% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 2 | ИВАЛИН ГЕОРГИЕВ ЦОЛОВ | А | 442.27% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 6 | НИКОЛАЙ БОРИСЛАВОВ ЖЕЛЕВ | А | 75.77% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 4 | ПЕТЪР ВАЛЕНТИНОВ ПЕТРОВ | А | 17.01% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 3 | МИРОСЛАВ СТОИЛКОВ ТРАЯНОВ | А | 12.37% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 10 | ВАЛЕНТИНА ЙОРДАНОВА ВЕЛКОВА | А | 11.34% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 14 | СНЕЖАНКА ТАЧЕВА ИВАНКОВСКА | А | 10.82% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 15 | КИРИЛ ИВАНОВ ФУРНИГОВ | А | 9.02% |
6. "ДА за Община Долна Митрополия"(ПП "ГЕРБ", К "Реформаторски Блок", К "Народен Съюз") | 11 | СЛАВЕЙ ЦЕКОВ ПЪРВАНОВ | А | 7.73% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Александър Филев Иванов | А | 136.34% |
7. Движение за права и свободи-ДПС | 7 | Сашо Бисеров Асенов | А | 14.43% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | АЛЕКСАНДЪР ПЕНКОВ ПЕЧЕНЯКОВ | А | 211.34% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 8 | МАРТИН НИКОЛАЕВ АСПАРУХОВ | А | 59.79% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2 | ИВАН ПЕТРОВ ГЕРАШКИ | А | 38.66% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7 | РАДОСЛАВ ГЕОРГИЕВ ИЛИЕВСКИ | А | 30.41% |
8. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 3 | СВЕТЛА МИЛЧЕВА ТЕЛЕФОНСКА | А | 25.52% |
11. Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ | 1 | ЮРИ ПЕТРОВ НЕНЧЕВ | А | 231.19% |
11. Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ | 4 | ВЕНЦИСЛАВ ЛЮБЕНОВ ГЕОРГИЕВ | А | 9.28% |
11. Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ | 2 | ГЕОРГИ РУСАНОВ ГИНЧЕВ | Б | |
17. МК "ПАТРИОТИ И ДЕМОКРАТИ ЗА ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ" | 1 | ЛЮДМИЛ АСЕНОВ ЕВТИМОВ | А | 47.68% |
17. МК "ПАТРИОТИ И ДЕМОКРАТИ ЗА ОБЩИНА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ" | 4 | ИВАН КРАСИМИРОВ БЛАЖЕВ | А | 36.86% |