Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Вършец
Сума от всички действителни гласове за 1212. Вършец: 3821
Брой мандати за общински съветници: 13
Общинска избирателна квота: 294
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 13
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 3440
Квота на Хеър: 264.61538
Общинска избирателна квота: 294
Партия | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Vi | 451 11.80% | 70 1.83% | 1377 36.04% | 51 1.33% | 219 5.73% | 41 1.07% | 316 8.27% | 627 16.41% | 321 8.40% | 348 9.11% |
mi | 1.70436 | - | 5.20378 | - | - | - | 1.19419 | 2.36948 | 1.21308 | 1.31512 |
pi | 1 | - | 5 | - | - | - | 1 | 2 | 1 | 1 |
ri | 0.70436 | - | 0.20378 | - | - | - | 0.19419 | 0.36948 | 0.21308 | 0.31512 |
Доп. манд. | 1 | - | 0 | - | - | - | 0 | 1 | 0 | 0 |
Общо манд. | 2 | - | 5 | - | - | - | 1 | 3 | 1 | 1 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1. АНТОАНЕТА ИВАНОВА КОЦИНА | 165 | 56.12% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 2. ГЕОРГИ ЦЕНКОВ ИВАНОВ | 57 | 19.39% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 12. РАДОСЛАВ ТОДОРОВ РАДКОВ | 48 | 16.33% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 3. АЛЕКСИ ВАСИЛЕВ АЛЕКСОВ | 34 | 11.56% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 8. МАРИЯ НИКОЛАЕВА ВИДОЛОВА | 27 | 9.18% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 6. СОНЯ ИЛИЕВА МИТОВА | 24 | 8.16% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 4. ВАЛЕНТИНА КИРИЛОВА ТОДОРОВА | 21 | 7.14% |
3. ПП ГЕРБ | 1. Иван Михайлов Лазаров | 971 | 330.27% |
3. ПП ГЕРБ | 3. Адрияна Николова Николова | 198 | 67.35% |
3. ПП ГЕРБ | 4. Иван Димитров Андров | 50 | 17.01% |
3. ПП ГЕРБ | 2. Анатоли Георгиев Димитров | 40 | 13.61% |
3. ПП ГЕРБ | 5. Вътко Данаилов Маринов | 40 | 13.61% |
3. ПП ГЕРБ | 10. Гинка Игнатова Апостолова | 23 | 7.82% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1. Олга Кирилова Яничкова | 148 | 50.34% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 2. Атанас Георгиев Маджарски | 64 | 21.77% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 6. Спас Гошов Зарчев | 31 | 10.54% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 7. Даниела Мариева Андреева | 23 | 7.82% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 1. Благовест Радославов Христов | 253 | 86.05% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 8. Ивайло Величков Цветанов | 121 | 41.16% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 6. Георги Ангелов Найденов | 83 | 28.23% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 3. Петър Илиев Пенчев | 45 | 15.31% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 5. Румян Александров Александров | 39 | 13.27% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 10. Иванка Тодорова Богданова | 22 | 7.48% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 2. Нели Недкова Найденова | 21 | 7.14% |
9. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1. Сашо Борисов Сълков | 160 | 54.42% |
9. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 2. Цветан Христов Велков | 43 | 14.63% |
9. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 3. Симеон Георгиев Симеонов | 35 | 11.90% |
9. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 9. Генади Валентинов Славов | 32 | 10.88% |
9. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 5. Любомир Михайлов Манолов | 21 | 7.14% |
10. Движение за права и свободи-ДПС | 1. Васил Георгиев Замфиров | 213 | 72.45% |
10. Движение за права и свободи-ДПС | 7. Анатоли Димитров Иванов | 58 | 19.73% |
10. Движение за права и свободи-ДПС | 2. Кирил Ерменков Вълчев | 24 | 8.16% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 1 | АНТОАНЕТА ИВАНОВА КОЦИНА | А | 56.12% |
1. РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК | 2 | ГЕОРГИ ЦЕНКОВ ИВАНОВ | А | 19.39% |
3. ПП ГЕРБ | 1 | Иван Михайлов Лазаров | А | 330.27% |
3. ПП ГЕРБ | 3 | Адрияна Николова Николова | А | 67.35% |
3. ПП ГЕРБ | 4 | Иван Димитров Андров | А | 17.01% |
3. ПП ГЕРБ | 2 | Анатоли Георгиев Димитров | А | 13.61% |
3. ПП ГЕРБ | 5 | Вътко Данаилов Маринов | А | 13.61% |
7. БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ | 1 | Олга Кирилова Яничкова | А | 50.34% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 1 | Благовест Радославов Христов | А | 86.05% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 8 | Ивайло Величков Цветанов | А | 41.16% |
8. ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ | 6 | Георги Ангелов Найденов | А | 28.23% |
9. ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ „АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ” | 1 | Сашо Борисов Сълков | А | 54.42% |
10. Движение за права и свободи-ДПС | 1 | Васил Георгиев Замфиров | А | 72.45% |