Разпределение по Хеър-Ниймаер от изборите за общински съвет на община Симитли
Сума от всички действителни гласове за 0144. Симитли: 6173
Брой мандати за общински съветници: 17
Общинска избирателна квота: 364
Брой мандати, оставащи за разпределяне между партиите: 17
Сума от гласовете на партиите, които участват в разпределението на мандатите: 6101
Квота на Хеър: 358.88235
Общинска избирателна квота: 364
Партия | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Vi | 72 1.17% | 1244 20.15% | 368 5.96% | 3954 64.05% | 535 8.67% |
mi | - | 3.46632 | 1.02541 | 11.01754 | 1.49074 |
pi | - | 3 | 1 | 11 | 1 |
ri | - | 0.46632 | 0.02541 | 0.01754 | 0.49074 |
Доп. манд. | - | 0 | 0 | 0 | 1 |
Общо манд. | - | 3 | 1 | 11 | 2 |
Изчисления за преференциален вот
Кандидати, получили поне 7% от общинската избирателна квота чрез преференциално гласуване:
Партия/Коалиция | Кандидат | Гласове | Процент |
3. ПП ГЕРБ | 1. Лиляна Любенова Айкова | 619 | 170.05% |
3. ПП ГЕРБ | 3. Албена Кирилова Хайлезова | 158 | 43.41% |
3. ПП ГЕРБ | 2. Тони Георгиев Стоев | 85 | 23.35% |
3. ПП ГЕРБ | 6. Мартина Георгиева Георгиева | 60 | 16.48% |
3. ПП ГЕРБ | 13. Красимир Руменов Чаушев | 57 | 15.66% |
3. ПП ГЕРБ | 4. Любомир Методиев Златинов | 46 | 12.64% |
3. ПП ГЕРБ | 7. Петьо Георгиев Борисов | 42 | 11.54% |
3. ПП ГЕРБ | 5. Димитър Петров Афетов | 38 | 10.44% |
3. ПП ГЕРБ | 10. Антон Иванов Роглинов | 34 | 9.34% |
3. ПП ГЕРБ | 11. Соня Лазарова Димитрова | 32 | 8.79% |
4. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 2. Вероника Николаева Тупарова | 228 | 62.64% |
4. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 4. Красимира Димитрова Милчова | 53 | 14.56% |
4. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 5. Лора Димитрова Тръпчева | 27 | 7.42% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 2. Владимир Димитров Христов | 2582 | 709.34% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 5. Юлия Стефанова Янчева | 372 | 102.20% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 17. Лилия Стоянова Петрова | 179 | 49.18% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 9. Владимир Ромеов Благоев | 108 | 29.67% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 13. Гергана Димитрова Илиева | 93 | 25.55% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 11. Владимир Христов Стоилов | 83 | 22.80% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 7. Йордан Борисов Петров | 80 | 21.98% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 14. Георги Антонов Михайлов | 75 | 20.60% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 12. Георги Асенов Трендафилов | 61 | 16.76% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 3. Гергана Йорданова Гиздова | 60 | 16.48% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 8. Любомир Стоицов Станков | 52 | 14.29% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 15. Йорданка Радойчева Андонова | 45 | 12.36% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 6. Юлий Ясенов Церовски | 29 | 7.97% |
6. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1. Александър Йорданов Костов | 380 | 104.40% |
6. НАРОДЕН СЪЮЗ | 2. Васил Станкев Герински | 74 | 20.33% |
6. НАРОДЕН СЪЮЗ | 3. Здравко Кирилов Деливерски | 33 | 9.07% |
6. НАРОДЕН СЪЮЗ | 6. Иван Славчов Димитров | 30 | 8.24% |
Избрани общински съветници:
Партия | № в листа | Имена | Списък | % преф. гласуване |
3. ПП ГЕРБ | 1 | Лиляна Любенова Айкова | А | 170.05% |
3. ПП ГЕРБ | 3 | Албена Кирилова Хайлезова | А | 43.41% |
3. ПП ГЕРБ | 2 | Тони Георгиев Стоев | А | 23.35% |
4. БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР - БДЦ | 2 | Вероника Николаева Тупарова | А | 62.64% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 2 | Владимир Димитров Христов | А | 709.34% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 5 | Юлия Стефанова Янчева | А | 102.2% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 17 | Лилия Стоянова Петрова | А | 49.18% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 9 | Владимир Ромеов Благоев | А | 29.67% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 13 | Гергана Димитрова Илиева | А | 25.55% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 11 | Владимир Христов Стоилов | А | 22.8% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 7 | Йордан Борисов Петров | А | 21.98% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 14 | Георги Антонов Михайлов | А | 20.6% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 12 | Георги Асенов Трендафилов | А | 16.76% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 3 | Гергана Йорданова Гиздова | А | 16.48% |
5. Местна коалиция "БЪДЕЩЕ ЗА ОБЩИНА СИМИТЛИ" | 8 | Любомир Стоицов Станков | А | 14.29% |
6. НАРОДЕН СЪЮЗ | 1 | Александър Йорданов Костов | А | 104.4% |
6. НАРОДЕН СЪЮЗ | 2 | Васил Станкев Герински | А | 20.33% |